НОВОСТИ

Вода в Полтаві подорожчає на гривню п’ятдесят

27 января 2016 13:24 | Новости

Комунальні тарифи знову зростуть.  Дорожче полтавцям коштуватиме вода. Приблизно, на гривню п’ятдесят копійок за кубічний метр. А все через те, що вся відповідальність за періодичні повірку і ремонт   лічильників лягла на плечі комунальних підприємств.

Нині ми платимо за водопостачання та водовідведення 10 гривень  24 копійки за кубічний метр. Такий тариф встановили півтора року тому. Витрати на заміну та повірку  побутових лічильників у  цій сумі не врахували. Тож фахівці «Полтававодоканалу»  вже надіслали у Київ –  Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики – документи з новими розрахунками,- говорить Андрій Осадчий, начальник  юридичного відділу КП ПОР «Полтававодоканал».

ОСАДЧИЙ: Джерелом оцієї повірки, яка здійснюється за рахунок підприємства,  є тариф. Що це означає? Це означає, що витрати на повірку лічильників води, на їх монтаж і демонтаж, на обмінний фонд,  який має бути у підприємства. Ці кошти мають бути включені у витрати підприємства.

Протягом останнього тижня  у «Полтававодоканалі» – телефон гарячий. Щодня близько 50 дзвінків. Споживачі вимагають пояснити суть нововведень.  Дехто навіть погрожує  судовими позовами,- коже начальник сектору ДП «Полтавастандартметрологія» Іван Кириленко.

КИРИЛЕНКО: Ще може бути випадок, коли споживач виявить, що лічильник вийшов з ладу. Він повинен про це повідомити постачальника. А постачальник в 3-денний термін надсилає повідомленням з запропонованим строком проведення ремонтних робіт. Ще раз наголошую, що ремонт здійснюється за кошт постачальника, якщо навіть власником приладу обліку є споживач.
У європейських країнах  лічильники теж не безкоштовні. За обслуговування приладів обліку французи та німці платять у складі податку на нерухомість. В Україні першим почав працювати по-новому «Київводоканал»  –  за рахунок підвищення тарифу на 3 гривні 45 копійок.

ОСАДЧИЙ:  За що боролись, на те й напоролись, як кажуть. Тобто, тариф розрахований таким чином, що і споживач, в якого немає лічильника, і споживач, в якого є лічильник, якому в майбутньому доведеться здійснювати повірку, вони сплачують однакову суму. Однаковий тариф. Всі сплачують за всіх.

В черзі  за новими тарифами у Нацкомісії  нині стоять 36 великих водоканалів.  Тож, коли  приймуть остаточне рішення щодо Полтави – прогнозувати важко. А доки тарифи не переглянуть, споживачі й далі  платитимуть за повірку лічильників.

Джерело: ltava.poltava.ua

Новости RSS   Просмотров(263)   Комментариев(0)   Оставить комментарий
Полтавська облрада попередньо узгодила проект бюджету області на 2016 рік
Полтавська облрада попередньо узгодила проект бюджету області на 2016 рік 23 декабря 2015

Депутати Полтавської облради за участі громади сьогодні затвердили проект бюджету області на 2016 рік

Просмотров (256)
У дитячій міській клінічній лікарні розширено та відремонтовано онкогематологічне відділення
У дитячій міській клінічній лікарні розширено та відремонтовано онкогематологічне відділення 25 ноября 2015

Онкогематологічне відділення дитячої міської клінічної лікарні за рік надає медичну допомогу майже 500 маленьким жителям Полтави та області.

Просмотров (284)
З нового року в Полтаві сформують Головне управління поліції в області
З нового року в Полтаві сформують Головне управління поліції в області 28 октября 2015

Нова поліція в Полтава має з’явитися в лютому 2016 року. Поки триває 1 етап відбору – здача фізпідготовки.

Просмотров (277)
Вернутся к разделу: Полтавские новости

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)